قهوه


مشاهده قیمت و خرید انواع قهوه ترک، فرانسه، ایتالیایی اصل

راهنمای خرید بهترین قهوه:

خرید پودر قهوه و قهوه ی آسیاب شده بهتر است یا خرید دان قهوه شده؟

یقینا اگر لوازم و امکانات آسیاب کردن قهوه براساس اندازه ی صحیح آن را دارید خرید دان قهوه بهتر از پودر قهوه  است. زیرا دانه‌های قهوه همواره عطر و طعم خود را حفظ کرده‌ و تا مدت زمان زیادی برای استفاده تازه‌ تر هستند و رایحه ، طعم و بوی قوی تری دارند. اگر امکان آسیاب دانه ی قهوه برای شما میسر نیست، خرید پودر قهوه ی آسیاب شده برای شما انتخاب بهتری خواهد بود. 

خرید قهوه به صورت دان (خریده دانه ی قهوه)

دانه های قهوه انواع متفاتی دارند که معروف ترین نوع قهوه ، قهوه عربیکا (Arabica)  و روبوستا (Robusta) است

خرید قهوه عربیکا Arabica

دانه های قهوه ی عربیکا محبوب ترین نوع قهوه هستند که بیشترین تقاضا و مصرف را در دنیا دارند. رشد دانه های قهوه ی عربیکا سخت تر است و  از لحاظ قیمتی، قیمت بالاتری هم دارند. دانه های قهوه ی عربیکا با کیفیت ترین نوع دانه های قهوه محسوب می شوند و ویژگی های طعمی خاص تر و عطری زیادتری دارند. از لحاظ کافئین اما کافئین کمتری دارند و دارای اسیدیتی Acidity می باشند. (اسیدیته یک ویژگی مثبت در قهوه، که هیچ ارتباطی با اسید ندارد و به ترشی، شرابی، میوه ای یا تند و تیزی قهوه اشاره دارد. در قهوه اسیدهایی وجود دارد که طعم های مختلف مرکبات و… را یادآوری می کند. قهوه های تیره تر اسیدیته کمتری دارند)

دانه های قهوه عربیکا نسبت به دانه قهوه روبوستا چرب تر هستند و یقینا این ویژگی بر روی طعم قهوه تاثیرگذار می باشد.

خرید قهوه روبوستا (ربوستا)

دانه های قهوه ی ربوستا دارای تلخی و کافئین بالاتری می باشد. قهوه روبوستا به دلیل کافئین بیشتر باعث هوشیاری و افزایش تمرکز می شود همچنین تاثیر بیشتری روی چربی سوزی ( قهوه برای لاغری) دارد و باعث بهتر شدن عملکرد فیزیکی بدن می شود.اگر به دنبال طعم تلخی و قهوه کافئین بالا هستید قطعا بهترین انتخاب شما دانه های قهوه روبوستا است. پس برای قهوه کافئین بالا بهتر است قهوه ترکیبی دارای درصد بالای ربوستا را انتخاب نمایید.

خرید قهوه کافئین بالا

در هر دانه ی روبوستا حدود 2.7 درصد کافئین وجود دارد در حالی که این مقدار در قهوه عربیکا 1.5 درصد است. این یعنی کافئین موجود در دانه های روبوستا تقریبا دو برابر عربیکا می باشد.در عین حال قهوه ای که شما می نوشید می تواند ترکیبی از این دوگونه معروف یا یکی از آن ها باشد. این دو نوع قهوه تفاوت های زیادی چه از لحاظ ظاهری چه از لحاظ طعم، عطر و میزان کافئین با یکدیگر دارند.

خرید قهوه ترکیبی:

بسیاری از قهوه ها هم به صورت ترکیبی از دو نوع بالا هستند با درصدهای متفاوت.

محل نگهداری قهوه پس از خرید قهوه

بهتر است پس از خرید قهوه آن را در ظروف تیره و در بسته ی محکم که هوا به داخل آن نفوذ نکند، نگهداری کنید. همچنین می توانید قهوه را در پاکت های متالایز زیپ کیپ دار قرار دهید و پس از هر بار مصرف از بسته شدن زیپ کیپ آن اطمینان حاصل کنید.برای حفظ تازگی و طعم قهوه باید قهوه را از رطوبت، گرما و نور مستقیم دور نگه داشت. قهوه می تواند رایحه های قوی را از سایر غذاهای اطراف خود دریافت کند. 

اگر میزان خرید قهوه شما زیاد است می توانید آن را برحسب مقدار مصرف خود در چندین بسته بندی قرار داده تا در هنگام مصارف متعدد تمامی قهوه در معرض نور و یا هوا قرار نگیرند.

خرید قهوه اسپرسو، قهوه ترک و یا …؟

اگر کمی کلی به قضیه نگاه کنیم شما سه نوع قهوه می‌توانید درست کنید! (قهوه ترک- قهوه اسپرسو – قهوه فرانسه(فرنچ پرس) .همه قهوه ها( قهوه ترک، قهوه فرانسه و …) و نوشیدنی های بر پایه قهوه (لاته، کاپوچینو و …) همگی از دان قهوه تهیه می شوند به این معنی که میوه قهوه ای که در مزرعه کشت می شود یکسان است اما مراحل بعدی مانند برشته کردن قهوه، آسیاب، ابزار و طرز تهیه آن،در نوشیدنی‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

“قهوه لاته – کاپوچینو- موکا و …: نوشیدنی هایی بر پایه ی اسپرسو که معمولا با ترکیباتی همچون  شیر، خامه، شکلات یا … درست می شوند. ”

مهم ترین تفاوت قهوه ترک با قهوه اسپرسو در اندازه آسیاب دانه قهوه است.

خرید قهوه ترک

شما باید قهوه ای خریداری کنید که:

درجه رست (برشتگی) آن روشن باشد و درجه آسیاب آن ریزترین حالت باشد. این قهوه را باید به وسیله ابزار مخصوص آن که قهوه جوش یا جذوه هست تهیه کنید. حالا با رعایت این شرایط، نوشیدنی شما قهوه ترک می‌شود.

خرید قهوه فرانسه (خرید قهوه فرنچ پرس)

درجه رست قهوه ملایم باشد. از درجه آسیاب درشت استفاده شود. هم چنین باید از ابزار مخصوص تهیه آن که فرنچ پرس یا قهوه ساز است استفاده کنید که در این شرایط قهوه تان فرانسه نام می گیرد.

خرید قهوه اسپرسو:

درجه ی رست تیره یا متوسط به همراه درجه آسیاب نسبتا ریز. استفاده از دستگاه اسپرسو ساز یا موکوپات در نهایت با رعایت این شرایط، قهوه تان اسپرسو نام می‌گیرد.

فروش انواع قهوه (خرید انواع قهوه از نگاهی دیگر)

  •  فوری و نسکافه‌ها
  • قهوه‌های بسته بندی شده که به صورت دان یا آسیاب شده‌اند
  • کپسول قهوه
  • قهوه‌های تازه یا فله

خرید قهوه فوری

قهوه های فوری و نسکافه ها که با ریختن آن ها در آب داغ سریع تهیه می‌شوند! مانند نسکافه های سه در یک، نسکافه گلد و …. نسکافه یا همان قهوه فوری  نسبت به قهوه دارای کیفیت پایین تری است چرا که در تهیه نسکافه معمولا از قهوه های با کیفیت پایین و ارزان استفاده می شود.

اکثر سازنده ها در تهیه نسکافه ها از قهوه روبوستا استفاده می کنند که قیمت کمتری نسبت به عربیکا دارد. همین مسائل نشان می دهد که اگر شما می خواهید نوشیدنی ای با کیفیت بالا و طعمی بهتر استفاده کنید باید به سراغ قهوه آسیاب شده بروید.

نسکافه در مقایسه با قهوه تفاوت های دیگری همچون تفاوت در میزان کافئین، ترکیبات، طبع و … دارند.

خرید کپسول قهوه:

کپسول قهوه، قهوه آسیاب شده آماده برای دستگاه است که داخل بسته بندی کپسول مانندی است که با جایگذاری در دستگاه درب آن توسط دستگاه باز شده و تهیه می شود. البته فراموش نکنید که برای خرید این کپسول باید ابزار شما از کپسول قهوه پشتیبانی کند.

خرید قهوه بسته بندی شده:

قهوه های بسته بندی شده که خود در دو نوع دان قهوه و آسیاب شده هستند.

دان قهوه بسته بندی شده را بعد از خرید، برای تهیه باید آسیاب کنید البته اگر خودتان دستگاه آسیاب مناسب داشته باشید! و آنهایی هم که آسیاب شده بخرید باید حتما حدالمکان با ابزاری که روی آن پیشنهاد شده تهیه کنید.

خرید قهوه اصل و برند از رویال هایپر با بهترین قیمت

رویال هایپر انواع قهوه اورجینال را با بهترین قیمت ارائه میکند و به راحتی میتوانید بصورت آنلاین خرید بفرمائید و درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید

 راهنمای خرید قهوه و تشخیص بهترین نوع قهوه

چنانچه سوالی در خصوص نحوه سفارش و یا مشاوره در خصوص انتخاب نوع قهوه دارید می توانید از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید


خرید قهوه | فروش قهوه | خرید قهوه آنلاین | خرید قهوه فوری | خرید قهوه فله | خرید قهوه کیلویی | پیج خرید قهوه | خرید قهوه اسپرسو کیلویی | خرید قهوه ترب

Product added to wishlist
Product added to compare.