دسته‌بندی نشده

نحوه تشخیص فندک زیپو اصل از فیک

به دلیل محبوبیت بالای فندک زیپو ،نمونه های تقلبی زیادی از این فندک محبوب در دنیا وجود دارد. قدمت برند فندک Zippo به سال 1932 برمی گردد که اولین فندک جیبی زیپو Zippo ساخته شد. زیپو Zippo سرمایه گذاری قابل توجهی برای تبلیغ محصولات با کیفیت خود و ایجاد یک برند شناخته شده در سطح جهانی انجام داده است.

فروشگاه های معتبر زیادی در بیش از 160 کشور در سراسر جهان وجود دارند که فندک زیپو اصل را عرضه میکنند. با این حال، همیشه خطر دریافت فندک تقلبی وجود دارد. از این رو، بسیار مهم است که بررسی کنید و مطمئن شوید که فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید فندک زیپو اصل را ارائه میکند یا تقلبی!.

محصولات تقلبی علاوه بر تولید نامناسب، می‌توانند پیامدهای منفی اقتصادی، بهداشتی و ایمنی بر مصرف‌کنندگان و جامعه ما داشته باشند.

ما این مفاله را گردآوری کردیم تا مشتریان خود را در مورد نحوه تشخیص فندک زیپو اصل آگاه کنیم، و به آنها کمک کنیم محصولات Zippo تقلبی و فیک را شناسایی کنند.

در اینجا چند راه برای شناسایی و نحوه تشخیص فندک زیپو اصل از تقلبی یا فیک وجود دارد که با هم مرور خواهیم کرد:

تشخیص فندک زیپو اصل از زیپو تقلبی

تشخیص فندک زیپو اصل از اطلاعات حک شده روی مغزی فندک و کف بدنه

روی بدنه مغزی فندک زیپو اطلاعاتی حک شده، که در نمونه های فیک، یا اطلاعات وجود ندارد، یا با کیفیت خیلی کمتری نوشته ها حکاکی شده. جنس بدنه مغزی نیز متفاوت است.

تشخیص فندک زیپو اصل از اطلاعات حک شده روی مغزی فندک و کف بدنه

همانطور که در چند تصویر قرار داده شده مشاهده میفرمائید، قسمت زیرین بدنه زیپو اصلی حکاکی های عمیق و ظریفی دارد.

در زیپوهای تقلبی، کیفیت حکاکی پایین، کیفیت فلز پایین و بعضا در لوگوی زیپو شکل شعله ی آتش متفاوت است.

تشخیص فندک زیپو اصل از اطلاعات حک شده روی مغزی فندک و کف بدنه

تشخیص فندک زیپو اصل از روی جای جوش روی بدنه

جای جوش لولا روی بدنه ی زیپو اصلی تقریبا بیضی شکل و محو است در حالی که جای جوش روی بدنه زیپو تقلبی معمولا واضح و گرد است.

تشخیص فندک زیپو اصل از روی جای جوش روی بدنه
تشخیص فندک زیپو اصلی از روی درب

تشخیص فندک زیپو اصلی از روی درب

درب فندک زیپو اورجینال کمی شل است و تا حدودی لق می باشد ، در حالی که در برخی نمونه های زیپو تقلبی اینگونه نیست. تصویری که مشاهده میفرمائید نمونه درب یک زیپوی اصل است.

تشخیص فندک زیپو اصلی از روی لولا

لولا در فندک زیپو اصلی به صورت 45 درجه باز میشود ، در حالی که لولا در فندک زیپو فیک معمولا بصورت کامل باز میشود.

تشخیص فندک زیپو اصل از روی سایز بدنه

تا حدودی از روی سایز بدنه زیپو نیز میتوان متوجه اصالت فندک زیپو شد. دانستن سایز دقیق بدنه فندک زیپو کلاسیک و اسلیم نیز میتواند کمک شایانی جهت تشخیص فندک زیپو اصل به شما بکند:

تشخیص فندک زیپو اصل از روی سایز بدنه
تشخیص فندک زیپو اصل از روی سایز بدنه

تشخیص فندک Zippo اصل از روی چرخ سنگ چخماق

فلز زیرین چرخ سنگ چخماق فندک زیپو و مغزی آن از دو جنس متفاوت است که به وسیله ی جوشکاری به هم متصل شده اند و تا حدودی خش دار است. چرخ سنگ چخماق، فلزی است و آلیاژی دارد که در طول فرایند برش و صیقل دادن سطح نا همواری پیدا کرده و این یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

تشخیص فندک Zippo اصل از روی چرخ سنگ چخماق

تشخیص فندک زیپو اورجینال از روی مغزی زیپو

پر واضح است که مغزی هر فندک مهم ترین بخش آن است. چرا که اگر مغزی فندک از کیفیت پایینی برخوردار باشد شعله مناسبی را تولید نخواهد کرد. کارکرد درست فندک زیپوی شما به مغزی آن وابسته است.

تشخیص فندک زیپو اورجینال از روی مغزی زیپو

بدنه مغزی فندک زیپو: بدنه مغزی اصلی فندک زیپو لبه های فلزی یکسانی دارد، بر روی هم چفت شده وجوش خورده اند و همچنین از استحکام بالایی برخودار است.
پنبه مغزی فندک زیپو: که به طور استاندارد در حدود 7 میلی متر ضخامت دارد و در فندک های تقلبی فشردگی پنبه ها کمتر و باریک تر هستند.
از سال 2011 پنبه های مغزی با عبارت life to fill با رنگ قرمز نشانه گذاری شده اند و قبل از این سال به رنگ مشکی دیده میشد. نوشته روی نمونه ای اصلی متقاطع هست و نسبتا کم رنگ.
بدنه ی مغزی های تولید شده قبل از سال 2010 عبارت: MADE IN ZIPPO U.S.A​ و از سال 2010 به بعد عبارت: ZIPPO MADE IN U.S.A ​حک شده است.
بر روی بدنه ی مغزی مانند قسمت زیرین زیپو تاریخ تولید آن حک شده است. اما به دلیل این که مغزی و فندک دو خط تولید مجزا از یکدیگر دارند؛ تاریخ تولید حک شده نیز با هم متفاوت است. شانس کمی وجود دارد تا تاریخ تولید مغزی و قسمت زیرین فندک مشابه هم باشند.
تفاوت تاریخ تولید مغزی و فندک نشان تقلبی بودن فندک نیست اما اگر تاریخ تولید بر روی مغزی حک نشده باشد می توان گفت که آن فندک تقلبی است.

تشخیص فندک زیپو اصل از روی جعبه و بسته بندی

تشخیص فندک زیپو اصل از روی جعبه و بسته بندی

در نهایت اگر شک داشتید که فندک زیپو اصل است یا تقلبی، طبق اعلام شرکت زیپو Zippo لطفاً عکس آن را به ایمیل های زیر ارسال نموده تا اطمینان حاصل کنید که یک محصول تقلبی یا غیرمجاز را خریداری نکرده اید. می توانید به legal@zippo.com یا ip.china@zippo.com ایمیل بزنید، عکس های فندک زیپوی خود را ارسال کنید و منتظر پاسخ کارشناسان زیپو بمانید، خیلی سریع پاسخگوی شما خواهند بود.

مشاهده و خرید فندک زیپو اورجینال در فروشگاه اینترنتی رویال هایپر

فروشگاههای زیر مجموعه TGF Group (رویال هایپر و اسموک مارکت) تمام فندک های زیپو اصل را عرضه می نمایند و جهت اطمینان هر چه بیشتر خریداران، با ضمانت اصالت کالا محصول نزد مشتری ارسال می گردد.

برای مشاهده تنوعی بی نظیر از فندک های زیپو اوریجینال در فروشگاه اینترنتی رویال هایپر اینجا را کلیک کنید:

مشاهده فندک زیپو اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا